Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Wmiksuj się!

CZAS ZWIEDZANIA: 0 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

UWAGA! Podczas Hewelianówki (29 kwietnia - 3 maja) bilet na wystawę "Wmiksuj się" będzie obejmował także pokaz "Gwiezdne pory roku"w planetarium. W  związku z tym, jego cena wzrośnie do 10 zł.  W tych dniach posiadaczom biletów na inne wystawy nie będzie przysługiwał bezpłatny wstęp na "Wmiksuj się".

Do czerwca Centrum Hewelianum zaprasza na nową interaktywną wystawę czasową poświęconą w całości dźwiękom pt.” Wmiksuj się!”, która znajduje się w najbardziej zaawansowanej technologicznie przestrzeni Centrum Hewelianum - w Galerii Ruchu.

Na siedmiu stanowiskach każdy może sam zmierzyć się ze zjawiskiem dźwięku. „Wykrzycz się” - to stanowisko służące do pomiaru decybeli, wystarczy stanąć przed mikrofonem w specjalnej tubie i … zacząć krzyczeć do woli. „Klej nuty” - tu z kolei możemy wejść w skórę DJ’a z dyskoteki i samemu tworzyć muzykę. Na stanowisku „Serdeczny bit” podłączymy Twoje serce do pulsometru, który wybije jego rytm na bębnie!

Natomiast za pomocą specjalnych słuchawek i mikrofonów na stanowisku „Echo” każdy będie mógł przekonać się jak brzmi jego głos w jaskini, a jak na sali koncertowej. Na „Organach bum bum” będzie można zagrać… klapkiem, a na stanowisku „Zagryź nutkę” - ugryźć dźwięk!

Wystawa „Wmiksuj się!” przyjechała do Centrum Hewelianum z zaprzyjaźnionego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Zwiedzanie jej przewidziane jest na ok. 40 min. Skierowana jest dla wszystkich bez limitu wieku. Ceny biletów to: 5 zł/os, bezpłatnie z biletem wstępu na wystawy stałe (za wyjątkiem Laboratorium Pana Kleksa), bilet grupowy 4 zł/osoby (zwiedzanie z animatorem).

W dniach: 01.04, 08.04, 22.04, 13.05, 20.05, 27.05, 03.06 wystawa „Wmiksuj się!” będzie zamknięta dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.