Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Laboratorium Pana Kleksa

CZAS ZWIEDZANIA: 0 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

DLA INDYWIDUALNYCH ODWIEDZAJĄCYCH DOSTĘPNA JEST OFERTA WEEKENDOWA!

Cztery bajkowe krainy składają się na kolorowe Laboratorium Pana Kleksa, wyjątkową przestrzeń dedykowaną dzieciom do lat 9. To miejsce twórczej zabawy. Bogactwo barw i kształtów zachęca do samodzielnego poznawania świata, obsługi zegara, czy nauki sznurowania butów. Na najmłodszych czekają tutaj zabawy edukacyjne prowadzone przez animatora Centrum Hewelianum.

Daty i godziny zajęć w Laboratorium Pana Kleksa w kwietniu 2017 r.:

1-2 kwietnia - Na wyspach Bergamutach, godz. 11:00, 12:30, 14:30, 16:00

Wycieczka na wyspy Bergamuty  to podróż w nieznane połączoną z poznawaniem bajkowych stworzeń. Jednym z elementów zabawy będzie własnoreczne stworzenie maski zwierzątka mieszkającego właśnie na wyspach Bergamutach!

8-9 kwietnia – Kleksografia, godz. 11:00, 12:30, 14:30, 16:00

Przed Wami zadanie! Mamy list samego Ambrożego Kleksa... ale niestety napisany niewidzialnym atramentem. Aby go rozszyfrować  potrzebujemy Waszej pomocy! Razem  poznamy wszystkie tajemnice tego atramentu, może wtedy uda nam się rozszyfrować treść listu? Wykonamy też serię atramentowych sztuczek i pobawimy się w rozpoznawanie w kleksach kształtów zwierząt.

15-16 kwietnia - WIELKANOC - nieczynne

22-23 kwietnia - Dźwięki małe i duże – Nowość!

Dźwięku nie widać, ale przecież można go usłyszeć i poczuć... Więc, czym jest dźwięk? Podczas zabawy rozłożymy dźwięk na części pierwsze, policzymy w jakiej odległości jest burza oraz dowiemy się czy dźwięk słychać  także w Kosmosie. Żaden dzwiękowy sekret się przed nami nie ukryje!

29 kwietnia – 03 maja – Majówka z Panem Kleksem (zajęcia okazjonalne), godz. 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30

Informacje organizacyjne:

  •         Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. (58) 742 33 52.

  •         „Laboratorium Pana Kleksa” znajduje się w budynku Koszar Schronowych, przy głównym placu fortu (majdanie).

  •         Dla dzieci korzystających z zajęć warto przygotować obuwie na zmianę.