Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Łamigłówka

CZAS ZWIEDZANIA: 0 min SUGEROWANY WIEK: 0-17

Mówili Ci, że matematyka jest trudna i nudna?  Na wystawie „Łamigłówka” udowadniamy, że tak nie jest! Przyjdź i sprawdź! Pomożemy Ci przełamać lęk przed Królową Nauk, pokażemy, że matematyka jest zabawna, symetryczna, czasem można przeliczyć ją na grube pieniądze i ustawić je w wysokie wieże, czasem przesypać do figur geometrycznych i zmierzyć,  a czasem sprawdzić czy ma się idealne proporcje ciała!

Nie wierzysz? Zatem posłuchaj…

Na wystawie „Łamigłówka” dowiesz się m.in.: ile kosztowałaby metrowa, kilometrowa i jeszcze większa wieża, gdyby zbudować ją z samych monet, dlaczego Egipcjanie podzielili sylwetkę człowieka na 19 kawałków i czy byłbyś idealnym Człowiekiem Wirtuwiańskim. A może chciałbyś sprawdzić, czy Twoja twarz jest idealnie proporcjonalna? Nie ma sprawy, matematyki nie da się oszukać! Zrób zdjęcie za pomocą specjalnej aplikacji, a potem - klik, i masz to w swojej skrzynce mailowej! Koniecznie też zadrzyj głowę i spójrz w sufit, a zobaczysz (po naciśnięciu guzika), jak zwykłe dwuwymiarowe figury zmieniają się w trójwymiarowe bryły!

Wystawa „Łamigłówka” w prosty i zabawny sposób wyjaśnia trudne matematyczne zagadnienia, jak choćby fenomen Wstęgi Möbiusa czy Trójkąt Pascala albo fraktal Sierpińskiego. Koniecznie spróbuj też znaleźć żuczka Mandelbrota! (podpowiadamy - jest na jednej z aplikacji). Pokazuje też, na czym polega fenomen liczby PI (poszukaj telefonu, by usłyszeć wiersz Wisławy Szymborskiej o liczbie PI!). I pomaga nauczyć się tabliczki mnożenia za pomocą świetlistej Wieży Mnożenia.

To jeszcze nie wszystko…

Po prostu musisz to sam zobaczyć!