PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Planetarium mobilne „Stellaeburgum”

CZAS ZWIEDZANIA: 30 min SUGEROWANY WIEK: 0-17


8 maja rozpoczynamy nowy sezon w planetarium!


Od wtorku do piątku zapraszamy grupy (do 25 osób), rezerwacja terminów na bilety.hewelianum.pl lub tel. 742 33 52, godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, bilety 8 zł/os.(opiekunowie za darmo)

a w soboty i niedziele osoby indywidualne, bilety dostępne na bilety.hewelianum.pl lub w kasie, godz. 12.00 i 14.00, bilety 8 zł/os. 


Rozkład zajęć (obowiązuje do 22 czerwca):


wtorki"Małe ABC" dla dzieci w wieku 5-7 lat

Film animowany przeplatany aktywnościami. Jak znalazły się na Ziemi kosmiczne odlamki? Ile kolorów ma tęcza? Czy w ciągu dnia może nagle zrobić się ciemno? Zapraszamy w niezwykłą podróż po Ziemi... i nie tylko.


środy"O tym, gdzie Słońce wędruje" dla dzieci w wieku 8-12 lat

Warsztaty astronomiczne połączone z pokazem w planetarium mobilnym. Pod kopułą pokażemy znaki zodiaku, opowiemy, jak porusza się Słońce na tle znaków zodiaku, jak je rozpoznać i kiedy można je zobaczyć na niebie.


czwartki "Kosmiczna karuzela" dla dzieci w wieku 8-12 lat

Warsztaty astronomiczne połączone z pokazem w planetarium mobilnym. Gwiazdy kręcą się jak karuzela. Jak to działa? Czy nasza mała Ziemia też potrafi tak tańczyć, a może poruszają się tylko olbrzymie galaktyki? Porozmawiamy o skomplikowanych tańcach, które dzieją się nad naszymi głowami i... pod stopami. A na deser spróbujemy je odtańczyć.


piątki"Kolory kosmosu" dla dzieci w wieku powyżej 13 lat

Prezentacja astronomiczna połączona z pokazem w planetarium mobilnym. Czy wszystkie gwiazdy świecą w tym samym kolorze? O czym mówią nam piękne, kolorowe fotografie z kosmicznego Teleskopu Hubble'a? Czy, patrząc na zdjęcie, można określić wiek galaktyki? Zapraszamy na seans, który z pewnoscią zachwyci  Was paletą kosmicznych barw.


soboty (osoby indywidualne):

12 maja - "Kolory kosmosu" 

Czy wszystkie gwiazdy świecą w tym samym kolorze? O czym mówią nam piękne, kolorowe, fotografie z kosmicznego Teleskopu Hubble'a? Czy patrząc na zdjęcie można określić wiek galaktyki? Zapraszamy na seans, który z pewnością zachwyci Was paletą kosmicznych barw.

19 maja - "O tym, gdzie Słońce wędruje"

Pod kopułą pokażemy znaki zodiaku, opowiemy, jak porusza się Słońce na tle znaków zodiaku, jak je rozpoznać i kiedy można je zobaczyć na niebie. 

26 maja - "Kosmiczna karuzela"

Gwiazdy kręcą się jak karuzela. Jak to działa? Czy nasza mała Ziemia też potrafi tak tańczyć, a może poruszają się tylko olbrzymie galaktyki? Porozmawiamy o skomplikowanych tańcach, które dzieją się nad naszymi głowami i... pod stopami. A na deser spróbujemy je odtańczyć.


niedziele 13, 20 i 27 maja "Małe ABC" - dzieci w wieku 4 - 7 lat

Film animowany przeplatany aktywnościami. Jak znalazły się na Ziemi kosmiczne odlamki? Ile kolorów ma tęcza? Czy w ciągu dnia może nagle zrobić się ciemno? Zapraszamy w niezwykłą podróż po Ziemi... i nie tylko.