PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Lokalizacja i dojazd

Centrum Hewelianum znajduje się na terenie fortu Góry Gradowej w Gdańsku. Jest to ufortyfikowane wzgórze wysokości ok. 50 m n.p.m., położone w centrum miasta, powyżej dworca kolejowego i autobusowego. Centrum Hewelianum zajmuje obszar ponad 20 ha.

Zachowane zabytkowe obiekty obronne pochodzą głównie z lat 1867-1874. To w nich swoje miejsce znalazły nowoczesne, interaktywne wystawy gdańskiego centrum nauki. Główny punkt informacyjny Centrum Hewelianum (recepcja) znajduje się w budynku Koszar Schronowym, obok głównego placu fortu nazywanego majdanem.

Teren Centrum Hewelianum to także punkty widokowe oraz park, w którym podziwiać można nie tylko pomniki przyrody, ale także odkrywać ścieżki przyrodnicze czy korzystać z placów zabaw i zewnętrznej siłowni. Z Góry Gradowej rozpościera się najpiękniejsza panorama na stocznię i zabytki Głównego Miasta. Elementem, który na trwałe wpisał się w scenerię tej części miasta, jest Pomnik Milenijny w postaci krzyża, wznoszący się na samym szczycie góry. 


SPRAWDŹ, JAK DO NAS TRAFIĆ!

GPS: 54.356494 N   18.640494 E

Dojazd komunikacją miejską


Jak do nas trafić?