PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Ogłosiliśmy przetarg na budowę planetarium

18.09.2018

Budujemy nowoczesne planetarium wraz z salami wystawienniczymi, a wszystko ukryte pod ziemią na Górze Gradowej w Gdańsku.

Hewelianum ogłosiło przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji. Oferty należy składać w naszej siedzibie do 19 października 2018 roku. Rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie generalnego wykonawcy jest planowane w drugiej połowie grudnia 2018 roku.

Podziemne planetarium powstanie w wyniku rozbudowy Kaponiery Południowej. Inwestycja pozwoli Centrum Hewelianum na poszerzenie oferty edukacyjnej. Liczymy na to, że planetarium pierwszych gości przyjmie w 2021 roku.

- Budowa planetarium to kolejny przykład skutecznego pozyskiwania środków unijnych. Konsekwentnie zdobywamy finansowanie z Unii Europejskiej, dzięki któremu na terenie Centrum Hewelianum udało się już zrewitalizować i zaadaptować na cele wystawienniczo-edukacyjne Koszary Schronowe, Baterię Moździerzy wraz z Poterną, Galerię Strzelecką, a w tym roku również Wozownię Artyleryjską - przypomina Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. - Przy wsparciu tych środków możemy rozwijać tę część Gdańska, tak by zarówno mieszkańcy jak i turyści mogli korzystać z jeszcze większej oferty rekreacyjnej i naukowej przygotowywanej przez Hewelianum.

- Interdyscyplinarna jednostka, jaką jest Centrum Hewelianum, dzięki planetarium zyska możliwość wzbogacania oferty i dalszego rozwoju, a ochrona i rozwój infrastruktury zabytkowej przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej Gdańska - dodaje Paweł Golak, dyrektor Centrum Hewelianum. – Budowa planetarium to realizacja kolejnego etapu zagospodarowania Góry Gradowej.

- Mamy nadzieję, że planetarium to wyzwanie, które spotka się z dużym zainteresowaniem oferentów pomimo obserwowanych trudności na rynku budowlanym – mówi Iwona Kopania, kierownik Działu Inwestycji Centrum Hewelianum.

Rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie generalnego wykonawcy zaplanowano na drugą połowę grudnia 2018 roku. Zgodnie z przepisami Prawa o zamówieniach publicznych, oferentom przysługuje prawo do odwołań, co może wpłynąć na przedłużenie procedur - zaznaczają organizatorzy przetargu.

Dokumentacja i szczegółowe informacje dot. przetargu znajdują się na naszej stronie w zakładce: ogłoszenia/zamówienia publiczne.