PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Atrakcje nadchodzącego weekendu - 20 i 21 maja

17.05.2017

Podczas tegorocznej nocy muzealnej poznacie u nas blaski i mroki średniowiecza, a także sprawdzicie swoją (lub bliskiej osoby) prawdomówność na wariografie. Ale zapraszamy też za dnia. W planetarium tym razem coś dla najmłodszych, również u pana Kleksa będzie się działo...

W najbliższą sobotę zamkniemy nasze stałe ekspozycje nieco wcześniej, o 16.00, by już o 19.00... otworzyć je dla Was ponownie, tym razem aż do pierwszej w nocy.

Uwaga: podczas nocy muzealnej górny parking (przy placu) będzie zamknięty.

SEANSE W MOBILNYM PLANETARIUM - MAŁE ABC, sobota i niedziela, godz: 13:00 i 14:00

Zapraszamy na film animowany (adresowany do dzieci w wieku 3 - 8 lat) opowiadający o niezwykłych zjawiskach na niebie. Jednym z nich jest zaćmienie Słońca - czy wiecie, że wtedy w środku dnia można zobaczyć gwiazdy? A czy wiecie, czym są meteoryty? Na te i inne pytania odpowie dzielny bohater filmu, który zabierze Was w niezwykłą podróż. Cena biletu wynosi 5 zł. KUP BILET JUŻ DZIŚ!

ZABAWY DLA DZIECI W "PAN KLEKS W KOSMOSIE" (sobota 20 maja, godz. 11:00, 12:30, 14.30 , niedziela 21 maja: godz. 11:00, 12:30, 14.30 i 16.00)

+ "W DŻUNGLI WYOBRAŹNI" - KREATYWNY PLAC ZABAW

Wybierzemy się w niezapomnianą podróż statkiem KLEKSOLOT 11, który przeniesie młodych astronautów prosto na Księżyc. Postawimy pierwszy krok na Srebrnym Globie, wbijemy tam flagę Centrum Hewelianum oraz pobierzemy próbki księżycowego gruntu, które po powrocie na Ziemię zbadamy w KLEKSOLABie. Podczas zajęć korzystamy z aplikacji multimedialnej sterowanej gestami. Cena biletu wynosi 15 zł, jeden rodzic/opiekun wchodzi z dzieckiem za darmo. Bilet do "Laboratorium Pana Kleksa" obejmuje także zabawę na kreatywnym placu zabaw ("W dżunglii wyobraźni"). KUP BILET JUŻ DZIŚ!


PAKIET INTERAKTYWNYCH WYSTAW - DOOKOŁA ŚWIATA, ŁAMIGŁÓWKA, WEHIKUŁ CZASU - ZABAWY Z HISTORIĄ, Z ENERGIĄ!

Podróż do wnętrza Ziemi i spotkanie z wybuchającym wulkanem, największe zagadki matematyczne oraz wehikuł czasu, który zabierze na wycieczkę w przeszłość - interaktywne wystawy pozwalają bawić się i odkrywać świat! KUP BILET JUŻ DZIŚ!

MUZYCZNA WYSTAWA CZASOWA "WMIKSUJ SIĘ!"

Tylko do końca czerwca można zwiedzać wystawę poświęconą dźwiękowi „Wmiksuj się!”. Zapraszamy w niedzielę, 21 maja, wejście o 12:00 i 15:00.  Cena biletu wynosi 5 zł. KUP BILET JUŻ DZIŚ!