Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk”

Biuro Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich "Twierdza Gdańsk"

Kwartał Grodzisko to niewielki fragment w śródmieściu Gdańska, niezwykły ze względu na swoją historię i prawie niezmieniony od ponad stu lat kształt architektoniczny. Najważniejsze zespoły historyczno-urbanistyczne tego miejsca to umocnienia fortu Grodzisko (Góry Gradowej) wraz z parkiem pofortecznym, zespół poszpitalny Bożego Ciała wraz z niezwykle cennym kościołem i zwarty kompleks budynków więziennych przy ulicy Kurkowej, dziś Areszt Śledczy. Obecnie obszarem fortu Grodzisko administruje specjalnie do tego powołana w 2002 r. jednostka miejska: Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk”.

PKFM „Twierdza Gdańsk” jest jednostką budżetową Gminy Miasta Gdańsk, która realizuje m.in. Program Hewelianum.

Parkiem kieruje i reprezentuje go na zewnątrz Dyrektor – Przemysław Guzow.

Wielkie otwarcie pięciu nowych wystaw! 10 - 11 maja 'Dookoła Świata' 'Laboratorium Pana Kleksa' 'Łamigłówka' 'Wehikuł Czasu - Zabawy z historią' 'Wehikuł Czasu - Hewelianum bez barier'

newsletter

aktualności

Wielkanoc
Uprzejmie informujemy, że od piątku 18.04 do poniedziałku 21.04 wystawy Centrum Hewelianum będą nieczynne. Na zwiedzanie oraz interaktywną zabawę zapraszamy Państwa ponownie od wtorku, a podczas wielkanocnych spacerów zachęcamy do odwiedzenia punktów widokowych na Górze Gradowej.
2014-04-16 08:57 » czytaj więcej
Centrum Hewelianum na Gdańskich Targach Turystycznych!
W dniach 11-13 kwietnia Centrum Hewelianum po raz kolejny miało przyjemność gościć podczas Gdańskich Targów Turystycznych, odbywających się w kompleksie AbmerExpo.
2014-04-14 14:05 » czytaj więcej
Kolejna edycja "Weekendu za pół ceny"!
12-13 kwietnia 2014 r. odbędzie się już VI edycja „Rozsmakuj się w Gdańsku - Weekend za pół ceny”. Jest to wyjątkowa okazja, tak dla gdańszczan jak i dla turystów, do skorzystania z wielu atrakcyjnych ofert tańszych o 50 %.
2014-04-11 09:28 » czytaj więcej
 
 
 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ