Nowości w ofercie!!!

Nowością w ofercie dla grup szkolnych są specjalne warsztaty w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Dzięki wykorzystaniu interaktywnych pomocy dydaktycznych oraz niestandardowemu podejściu do standardowych pojęć, forma zajęć odbiega od typowej lekcji matematyki. Na naszej wystawie nawet najbardziej stroniący od matematyki uczniowie będą mogli odnaleźć się w zupełnie nowej roli

1. W poszukiwaniu drugiej połówki
Pędzel i farby są świetnymi pomocnikami w poszukiwaniu symetrycznych kształtów. Poprzez kolorową zabawę można się dowiedzieć jak ciekawy potrafi być świat widziany w lustrzanym odbiciu. Na wystawie „Łamigłówka” doskonałym uzupełnieniem tematu zajęć będzie stanowisko z aplikacją multimedialną, dzięki której będzie można sprawdzić, na ile symetryczna jest nasza twarz.
Polecane dla klas: 2-4 SP

2. Cel: wyobraźnia!
Mają wiele zastosowań, każdy je zna – to recepturki. Oprócz spinania ze sobą dwóch przedmiotów, idealnie nadają się do uzyskiwania przeróżnych kształtów figur. Elastyczne podejście do nauki gwarantowane.
Polecane dla klas: 2-6 SP

3. Złam kod!
Emocjonująca rozgrywka, której celem jest odkodowanie zaszyfrowanego słowa będącego kluczem do skarbu. Idąc tropem prawidłowych odpowiedzi można złamać zakodowaną treść.
Polecane dla klas: 5-6 SP

4. Kto da więcej?
Pełna napięcia rywalizacja, w której uczniowie „obstawiają” swoją wiedzę za pomocą żetonów, a następnie odpowiadają na pytanie z kategorii wylosowanej przez prowadzącego: Porachunki, Łamigłówki, Data i Zegar, Wystawa czy Figury. Aby wygrać pojedynek wystarczy oszacować swoją wiedzę i poprawnie odpowiedzieć na najwięcej pytań.
Polecane dla klas: 5-6 SP i 1-3 GIM

Dowiedz się więcej o wystawie „Łamigłówka”!

Uwag! Do końca kwietnia wystawa „Łamigłówka” otwarta wyłącznie dla grup zorganizowanych.

Godziny otwarcia wystawy: wtorek-piątek: 8:30-15:30.
Cena zajęć oraz zwiedzania wystawy: 50 zł/grupa.
Grupy zorganizowane są proszone o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: (+48 58) 742 33 52 lub adresem e:mail: recepcja@hewelianum.pl

Zajęcia edukacyjne dla szkół podstawowych klasy IV-VI

FIZYKA

1. Żywiołowe powietrze

W czasie interaktywnych zajęć zostanie zaprezentowana seria doświadczeń, w których dominujące znaczenie mają powietrze oraz ciśnienie. Darmowe powiększanie piankowych cukierków, implozja puszki czy chmura wytworzona w butelce to tylko niektóre z eksperymentów, których tajniki poznamy.

2. Magnesy przyciągające uwagę

Pole magnetyczne ma wiele fascynujących właściwości. Istnieje wokół każdego magnesu, ale także wokół naszej Planety. Nie można go zobaczyć, ale można poczuć jego działanie. Spróbujmy je także zrozumieć. Dzięki wykorzystaniu atrakcyjnych pomocy naukowych, uczniowie zapoznają się z podstawowymi wiadomościami z zakresu magnetyzmu.

3. Fizyka dźwięku

W czasie zajęć dzieci zapoznają się ze zjawiskiem powstawania dźwięku i jego cechami charakterystycznymi, dowiedzą się również, jak policzyć odległość do błyskawicy oraz czy dźwięk rozchodzi się także w kosmosie i np. na Księżycu.

4. W krainie ciekłego mrozu

Zajęcia mają charakter pokazowy, przedstawione zostaną właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych przy pomocy ciekłego azotu, do bardzo niskiej temperatury (-195,8 °C).

5. Pracownia sensoryczna (max. 24 osoby)

Wydaje się, że język to główne narzędzie służące do poznawania smaku. W rzeczywistości ponad połowa wrażeń smakowych pochodzi od węchu! Jak byśmy się poruszali w świecie widzianym tylko jednym okiem? Jak wyglądałby świat „widziany” tylko dotykiem? Czy uszy służą tylko do zawieszania na nich różnego rodzaju ozdób? Znajdźcie odpowiedzi na te pytania w naszej pracowni.

ASTRONOMIA

1. Z linijką na Słońce

Warsztaty, podczas których uczniowie zapoznają się z naszą najbliższą gwiazdą. Poznają twory występujące na Słońcu oraz samodzielnie zmierzą je specjalnie przygotowaną do tego celu linijką. W przypadku ładnej pogody zajęciom towarzyszyły będą obserwacje astronomiczne przez teleskop słoneczny.

2. Księżyc – wierny towarzysz Ziemi

Czym jest Księżyc, jaki ma rozmiar, z czego się składa i dlaczego widzimy jego fazy obserwując go z Ziemi? Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z ziemskim naturalnym satelitą, eksperymentalnie stworzą układ Ziemia-Księżyc tłumacząc jednocześnie obserwowanie faz. Podczas wspólnych quizów i zabaw ugruntowana zostanie wiedza zdobyta podczas zajęć.

3. Kosmik poznaje: Układ Słoneczny

Kosmik jest przybyszem z odległej galaktyk, młodym podróżnikiem oraz naukowcem. Przyleciał do Układu Słonecznego, aby odnaleźć planetę, na której znajduje się słynne "życie". Z jego badań wynika, że właśnie w Układzie Słonecznym znajdzie odpowiednie miejsce. Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną szansę towarzyszenia Kosmikowi w jego podróży oraz przeżyć nieziemską przygodę poznając planety Układu Słonecznego.

GEOGRAFIA

1. Niespokojna planeta

Ziemia, mimo upływu długiego okresu czasu od jej powstania, wciąż jest niespokojną Planetą. Podczas zajęć omówione zostaną zjawiska sejsmiczne na Ziemi (ich przyczyny i występowanie) oraz gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

HISTORIA

1. Dzień w garnizonie!

Zajęcia mają przybliżyć uczniom Życie zwykłego żołnierza pruskiego sprzed 200 lat, rezydującego w Forcie Góry Gradowej. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się co żołnierz nosił na sobie, co jadł, gdzie spał, jak ćwiczył i w jaki sposób był leczony. Zajęcia mają formę pokazową i prowadzone są przez animatora w stroju historycznym.

MATEMATYKA

1. Matematyczne porachunki (dla klasy V i VI, max. 24 osoby)

Pokażemy w jaki sposób można się bawić matematyką oraz udowodnimy, że oblicze „królowej nauk” wcale nie musi być surowe! W czasie zajęć uczniowie będą mogli zmierzyć się z matematycznymi zadaniami i zagadkami logicznymi grając w naszą grę planszową.

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ