Zajęcia edukacyjne dla przedszkoli

1. Wędrówka Fotonka do Ziemi ze Słonka (dla dzieci w wieku 5-6 lat)

Celem zajęć jest przedstawienie Słońca jako źródła wszelkiej energii na Ziemi. Dzieci, w towarzystwie Fotonka, dowiedzą się, w jaki sposób rośliny wykorzystują energię Słońca i że człowiek postępuje w podobny sposób korzystając z kolektorów słonecznych. Zajęcia będą miały formę warsztatów z wykorzystaniem multimedialnej tablicy interaktywnej oraz zestawów eksperymentalnych pokazujących działanie kolektorów słonecznych.

2. Magnesy przyciągają uwagę (dla dzieci w wieku 5-6 lat)

Pole magnetyczne ma wiele fascynujących właściwości. Istnieje wokół każdego magnesu, ale także wokół naszej Planety. Nie można go zobaczyć, ale można poczuć jego działanie. Spróbujmy je także zrozumieć. Dzięki wykorzystaniu atrakcyjnych pomocy naukowych, uczniowie zapoznają się z podstawowymi wiadomościami z zakresu magnetyzmu.

3. W krainie ciekłego mrozu

Zajęcia mają charakter pokazowy, przedstawione zostaną właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych przy pomocy ciekłego azotu, do bardzo niskiej temperatury (-195,8 °C).

4. Niespokojna planeta

Ziemia, mimo upływu długiego okresu czasu od jej powstania, wciąż jest niespokojną Planetą. Podczas zajęć omówione zostaną zjawiska sejsmiczne na Ziemi (ich przyczyny i występowanie) oraz gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

5. Dzień w garnizonie!

Zajęcia mają przybliżyć uczestnikom życie zwykłego żołnierza pruskiego sprzed 200 lat, rezydującego w Forcie Góry Gradowej. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, co żołnierz nosił na sobie, co jadł, gdzie spał, jak ćwiczył i w jaki sposób był leczony. Zajęcia mają formę pokazową i prowadzone są przez animatora w stroju historycznym.

6. Pracownia sensoryczna (dla dzieci w wieku 5-6 lat)

Wydaje się, że język to główne narzędzie służące do poznawania smaku. W rzeczywistości ponad połowa wrażeń smakowych pochodzi od węchu! Jak byśmy się poruszali w świecie widzianym tylko jednym okiem? Jak wyglądałby świat „widziany” tylko dotykiem? Czy uszy służą tylko do zawieszania na nich różnego rodzaju ozdób? Znajdźcie odpowiedzi na te pytania w naszej pracowni.

7. Kosmik poznaje: Układ Słoneczny (dla dzieci w wieku 5-6 lat)

Kosmik jest przybyszem z odległej galaktyk, młodym podróżnikiem oraz naukowcem. Przyleciał do Układu Słonecznego, aby odnaleźć planetę, na której znajduje się słynne "życie". Z jego badań wynika, że właśnie w Układzie Słonecznym znajdzie odpowiednie miejsce. Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną szansę towarzyszenia Kosmikowi w jego podróży oraz przeżyć nieziemską przygodę poznając planety Układu Słonecznego.

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ