PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij

Oferta edukacyjna dla SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i GIMNAZJÓW

Centrum Hewelianum poleca ciekawe, kreatywne zajęcia edukacyjne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Koszt zajęć z oferty edukacyjnej dla grup zorganizowanych (10 - 30 osób) wynosi 80 zł

Zajęcia można rezerwować online lub telefonicznie (58) 742 33 52

Więcej informacji można uzyskać poprzez e-mail:

recepcja@hewelianum.pl


W głębinach morskich (zajęcia dla dzieci w wieku 3-9 lat)

Poznamy mieszkańców naszych akwariów, dowiemy się wiele o wodzie jako o środowisku życia.

Zajęcia odbywają się w dniach 20 - 23 marca, w godz. 8.30, 10.30, 12.30

Koszt: 10 zł/os., jeden opiekun na 10 dzieci - bezpłatnie

Czas trwania zajęć 60 min

Rezerwacja pod nr tel. (58) 742 33 52 lub online


Łamanie kształtów (klasy IV-VII SP i gimnazjum)

Kolejne zajęcia z cyklu "Nauka po polsku" poświęcone są kształtom. Przy okazji dowiemy się też, kim byli Bedoit Mandelbrot i Wacław Sierpiński. Zapraszamy klasy IV - VII oraz gimnazjalne.

Świat zbudowany jest z niesamowicie skomplikowanych kształtów - chmur, płatków śniegu, liści. Jak je narysować i opisać? Jak zbudować płatek śniegu? Jak to możliwe, że komputery "rysują" najtrudniejsze nawet kształty szybko i bez problemu? Matematycy znają rozwiązania. Podczas zajęć poznacie je i Wy!

Na warsztatach zbudujecie płatek śniegu i sprawdzicie, czy tak skomplikowany kształt jest dobrą trasą dla małego robota - Ozobota, wykleicie też specjalny dywan, by sprawdzić, co kryje Trójkąt Pascala.  

Zajęcia odbędą się 20 - 23 marca, godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00

Koszt: 5 zł od uczestnika, opiekunowie za darmo

Maksymalna liczba uczestników wynosi 25 (w tym opiekunowie)

Zajęcia trwają około 45 minut.

Rezerwacja pod nr tel. (58) 742 33 52 lub onlineOFERTA EDUKACYJNA

opłata za zajęcia 80 zł

liczebność grup 10 - 30 osób

rezerwacja telefoniczna (58) 742 33 52


Przygoda Ozka (klasy I-II SP)

Razem z naszym bohaterem Ozkiem uratujemy swiat! Zmierzymy się z siłą wiatru, zajrzymy w głąb ziemi i zachwycimy się energiąn pochodzącą ze słońca i wody.Dołączcie do drużyny superbohaterów!

Podstawa programowa

Zajęcia poruszające tematykę odnawialnych źródeł energii wprowadzajądzieci w światelektrowni wodnej i wiatrowej, zapoznają z pompą ciepła oraz panelem słonecznym.


Kropla zabawy (klasy I - VII SP)

Wydaje się Wam, że o wodzie wiecie już wszystko? Dlatego statki nie toną? Co ma woda wspólnego z soczewką? Ile kropel zmieści się na monecie? Poznacie niecodzienne oblicze wody...

Podstawa programowa

Zajęcia dotyczące fizyki wody, poruszające zagadnienia takie jak: napięcie powierzchniowe, ciśnienie, gęstość, siła wyporu oraz zjawisko dyfuzji.


STANowcza zmiana (klasy I - VII SP)

Ile mamy stanów skupienia i czym właściwie one się różnią? Jaka jest różnica pomiędzy parowaniem a wrzeniem? W odpowiedzi na te pytania pomoże nam woda i dwutlenek węgla. Na zajęciach wykonamy kilka widowiskowych eksperymentów z użyciem suchego lodu.

Podstawa programowa

Zajęcia dotyczące stanów skupienia, utrwalające wiedzę o przemianach fazowych.


Chemia barw (klasy I - VII SP)

Na czym polega praca chemika? Czy bywa niebezpieczna? A może w laboratorium bywa też kolorowo? Tego wszystkiego dowiemy się podczas barwnego pokazu.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia chemiczno-fizyczne poruszające zagadnienia podstawy programowej: przeprowadzanie obserwacji lub doświadczeń oraz wnioskowanie na podstawie ich wyników.


Od galaktyki po bakterię (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Ile razy mrówka jest mniejsza od słonia? Czy Ziemia to największa planeta Układu Słonecznego? Jak wygląda bakteria? Jakie jest nasze miejsce w Galaktyce? Co ma wspólnego kałuża ze sklepem obuwniczym? Rozłóżmy Wszechświat na części pierwsze!

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia astronomiczno-przyrodnicze poruszające zagadnienia podstawy programowej: obserwacja faktów  i zjawisk przyrodniczych, miejsce Ziemi w Kosmosie, przeprowadzanie obserwacji mikroskopowych i porównanie rozmiarów obiektów astronomicznych z obiektami otaczającego nas świata.


Świet(l)ny świat (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Czy światło i ciepło mają ze sobą coś wspólnego? Od czego zależą kolory, które widzimy? Czy światło jest zawsze widoczne? Co takiego odkrył Roentgen i skąd się wzięła nazwa mikrofalówki? Zapraszamy na odkrywanie tajemnic świat(ł)a.

Podstawa programowa

Zajęcia poruszające zagadnienia związane z fizyką światła wprowadzą uczniów w pojęcia takie jak: światło jako fala poprzeczna, czy światło jako mieszanina fal o różnych częstotliwościach.


Złam kod! (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Poznamy kilka sposobów szyfrowania. Spróbujemy rozszyfrować zakodowane wiadomości. Kolejne wskazówki pomogą otworzyć tajne skrytki i przekonacie się, co jest w nich ukryte

Podstawa programowa

Warsztaty doskonalą zdolność interpretowania i przetwarzania informacji. Zajęcia kształtują rozumowanie prowadzące do rozwiązania problemu na podstawie informacji podanych w różnej formie.  Element rywalizacji sprzyja rozwijaniu umiejętności tworzenia strategii, pracy zespołowej i pod presją czasu.


Kto da więcej?(klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Zmierzymy się z ciekawymi pytaniami z różnych kategorii: Porachunki, Łamigłówki, Data i Zegar, Wystawa czy Figury. Ile żetonów warta jest Wasza wiedza z tych zakresów? Zapraszamy do rywalizacji pełnej zwrotów akcji.

Podstawa programowa

Warsztaty odbywające się w Sali Pitagorasa doskonalą zdolność interpretowania i przetwarzania informacji. Zajęcia kształtują rozumowanie prowadzące do rozwiązania problemu na podstawie informacji podanych w różnej formie.  Element rywalizacji sprzyja rozwijaniu umiejętności tworzenia strategii, pracy zespołowej i pod presją czasu.


Tajemnicza mapa (klasy IV - VII SP i gimnazjum)

Wyżyna, depresja, n.p.m. - co to oznacza? Jak czytać mapę i o czym informują te wszystkiekolory? Odpowiemy sobie na powyższe pytania i wykonamy samodzielnie różnymi technikami plastycznymi trójwymiarowe mapy oraz profile hipsometryczne terenu.

Podstawa programowa

Aktywizujące zajęcia geograficzne poruszające zagadnienia podstawy programowej: odczytywanie podstawowych znaków kartograficznych map, rozwijanie wyobraźni przestrzennej.


W poszukiwaniu życia (klasy IV - VI SP)

Czy tylko wokół Słońca krążą planety, a może inne gwiazdy też mają towarzystwo? Lądujemy na odległej planecie! Podczas misji z pomocą przyjdą nam roboty, którym zlecimy wykonanie najbardziej niebezpiecznych zadań. Nasza misja ma przynieść odpowiedzi na pytania: czy jest tu życie i jak ono wygląda?

Podstawa programowa

Warsztaty doskonalą zdolność interpretowania i przetwarzania informacji. Zajęcia kształtują rozumowanie prowadzące do rozwiązania problemu na podstawie informacji podanych w różnej formie. Element rywalizacji sprzyja rozwijaniu umiejętności tworzenia strategii, pracy zespołowej i pod presją czasu.


Zajęcia w Galerii Ruchu w oparciu o podstawę programową przedmiotu przyroda dla gimnazjów

Spotkanie trwa 1,5 godziny (w tym 45 minut warsztaty tematyczne i 45 minut zwiedzanie laboratorium).


W rytmie czasu (zajęcia odbywają się we wtorki)

Czym właściwie jest czas? Spróbujemy się z nim zmierzyć. Skonstruujemy własne zegary i będziemy obserwować ich pracę. Przyjrzymy się kalendarzom. Na koniec odwiedzimy laboratorium Galeria Ruchu.

Podstawa programowa
Przedmiot - przyroda, temat "Cykle, rytmy, czas", główne zagadnienia: zjawiska okresowe w przyrodzie, kalendarze, zegary i standardy czasu.


Rola robota (zajęcia odbywają się w środy)

W zajęciach wezmą udział różne typy robotów. Zastanowimy się, jak one nas rozumieją i co mają w środku?

Podstawa programowa

Przedmiot - przyroda, temat "Technologie przyszłosci i współczesności", główne zagadnienia: przykłady współczesnych technologii, analizowanie informacji dotyczących osiągnięć technicznych wspomagających rozwój gospodarczy w świecie.


Naukowym okiem (zajęcia odbywają się w czwartki)

Nauki przyrodnicze opierają się na doświadczeniach. Nauczymy się naukowego podejścia do obserwacji.

Podstawa programowa

Przedmiot - przyroda, temat "Metoda naukowa", główne zagadnienia: planowanie i przeprowadzanie eksperymentów oraz rola teorii i doświadczenia w rozwoju nauki. 


Ekstremalna skala (zajęcia odbywają się w piątki)

Jaką średnicę ma Droga Mleczna? Jak szybka jest trąba powietrzna? Ile waży atom złota? Ile lat ma najdłużęj żyjące zwierzę? Jakie miejsca przyciągają burze? Podczas ekstremalnych zajęć poznamy rekordy wszechświata, a na deser... zmierzymy prędkość światła czekoladą!

Podstawa programowa

Przedmiot - przyroda, temat "Największe i najmniejsze", główne zagadnienia: pojęcia pomiaru i skali.


OFERTA EDUKACYJNA DO POBRANIA W PLIKACH PDF

marzec - czerwiec 2018 - Szkoły Podstawowe i Gimnazja marzec - czerwiec 2018 - Galeria Ruchu