PL EN WYSOKI KONTRAST A A+ A+
Przygotowujemy dla Was nowa stronę. Jej budowa jeszcze trwa. Podzielcie się z nami przemyśleniami na jej temat na www@hewelianum.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zamknij
AKTUALNOŚCI

Fort nocą - duchy Góry Gradowej

Poznaj nocne oblicze Góry Gradowej. Odkryj niedostępne za dnia zakamarki starej twierdzy. Przewodnik w historycznym mundurze wprowadzi nas w burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca.

Mały festyn poświęcony pszczołom

W niedzielę, 2 lipca, od godziny 10.00 zapraszamy na mały festyn rodzinny.

Wakacje w Hewelianum

W końcu wakacje! W przerwie między bliższymi i dalszymi wyprawami zapraszamy na Górę Gradową. Będzie się działo w dzień i w nocy! Nowe kosmiczne pokazy, śledzenie gwiazd przez teleskop, fascynujący świat pszczół, spektakularne pokazy chemiczne i fizyczne, nocne spotkanie z duchami... a na zmęczonych tym wszystkim czekają leżaki na polanie.

Gdańsk dla ofiar wojny

Praca w Hewelianum

Centrum Hewelianum poszukuje Specjalisty ds. komunikacji i mediów.

O pszczołach - wystawa interaktywna

Jak widzi pszczoła? Jak się porusza? Jak wygląda jej dom? Na czym właściwie polega to zapylanie? Na te i na inne pytania znajdziemy odpowiedź na nowej wystawie interaktywnej.

Gwiezdne pory roku

Zapraszamy klasy IV - VI na pokazy w planetarium. Gdzie "w pobliżu" wybuchnie gwiazda? O co chodzi z tymi znakami zodiaku? Czy każdej nocy świecą nad nami te same gwiazdy?

Kosmiczna podróż. Odlotowe środy w Centrum Hewelianum!

Gdzie Ziemia ma swoje miejsce w Kosmosie? Jakie planety „mieszkają” z nami po sąsiedzku? Czy są podobne planety do naszej Ziemi?

Do Domu Zdrojowego w Brzeźnie wraca życie

Zabytkowy Dom Zdrojowy w Brzeźnie otrzymał szansę na powrót do czasów świetności. Centrum Hewelianum zaproponowało wprowadzenie do obiektu nowych funkcji edukacyjnych i kulturalnych.

Oferta specjalna na organizację URODZIN DLA DZIECKA!

Niezapomniane miejsce, niezapomniane urodziny! Od 18 marca do końca czerwca Wasze ukochane dzieci oraz ich goście mają możliwość świętować w baśniowej scenerii „Laboratorium Pana Kleksa” i połączyć je z urodzinowym szaleństwem na kreatywnym placu zabaw.

Roczna karta wstępu dla gdańszczan!

Już od najbliższego czwartku - 1 grudnia - do sprzedaży wprowadzona zostaje "Karta Gdańskiego Odkrywcy", która dedykowana jest mieszkańcom miasta. Dzięki niej gdańszczanie będą mogli odkrywać naukowe ciekawostki i korzystać ze wszystkich uroków malowniczo położonego Centrum Hewelianum bez ograniczeń.

Wspólny cel – popularyzowanie nauki!

W dniu wczorajszym zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Centrum Hewelianum a Uniwersytetem Gdańskim.